Furaj srečo za navijače

Spoznajte našo smučarsko reprezentanco

Več člankov Nazaj na Furaj srečo

Žan Kranjc, Ilka Štuhec in Štefan Hadalin so le eni izmed mnogih znanih slovenskih imen, ki ponosno predstavljajo našo smučarsko reprezentanco in pišejo uspešne zgodbe. Jih znate našteti vsa?

Slovenija je dežela s skupno 40 smučišči, zato nas ne čudi, da slovenski smučarji in smučarke krasijo vrh zmagovalne lestvice v svetovnih pokalih. Spoznajte slovensko smučarsko reprezentanco, ki jo sestavljajo raznolike ekipe, še več o smučanju pa si preberite v naših člankih.

Ob zaključku pretekle tekmovalne sezone svetovnega prvenstva za alpsko smučanje, smo se lahko pohvalili tako na moškem kot tudi na ženskem področju. Žan Kranjec pa je že v začetku lanske sezone slavil zmago v veleslalomu v Avstrijskem Saalbachu, kjer je prvič premagal vso konkurenco in tako z zlatim odličjem uresničil svoje sanje.

Sledil je vrhunec smučarske sezone 2018/2020 na svetovnem prvenstvi v Švedskem Aareju, kjer je Štefan Hadalin osvojil svojo prvo srebrno medaljo na svetovnih prvenstvih v disciplini “superkombinacija”. Ilka Štuhec pa nas je razveselila s ponovnim nazivom svetovne prvakinje v smuku.

Tudi letos so naši smučarji dobro pripravljeni na sezono. Preverite, kdo vse bo naše sanje uresničeval letos!